Cilji

Pri pogovoru o ciljih naše naloge, smo za različne obiskovalce našega kraja na tablo zapisali cilje projekta Ne razjezimo blejskega Zlatoroga.

Matevž Poljanec - Zlatorog vrže lovca z Blejskega gradu

Otroci:

• Preko originalnih pripovedk s tega območja želimo otrokom približati Bled.
  • Poudariti želimo ohranjanje narave v prvobitni obliki in mladim obiskovalcem omogočiti raziskovanje narave z lastnimi čutili. Pri samostojnih delavnicah gostje razvijajo osnovno- in finomotoriko.
  • Preko izkušnje, kjer so vključena vsa čutila, otrokom približamo kraj in omogočimo ponotranjenje okoliških lepot.

Starši:

• Pri načrtovanju družinskih aktivnosti se starši lahko odločijo za izlet, ki poudarja kvalitetno preživljanje prostega časa v okviru družine in s tem poudarja ohranjanje družinskih vrednot.
  • Ker poti ponujajo rekreacijo s hojo, kolesarjenjem, skirojem ali rolerji, starši lahko spodbudijo otroke h gibalnim aktivnostim na igriv način.

Učitelji:

• Pri načrtovanju učnih dejavnosti lahko pedagoški delavci pot izkoristijo za učne ure na temo odnos do narave, za spoznavanje domačega kraja, za orientacijo v kraju in prostoru in likovne ter ekološke delavnice.

Tujci:

• Predstavitev Bleda skozi otroške oči.
  • Ozaveščane tujcev o dolgoletnih prizadevanjih domačinov o odnosu do okolja.
  • Spodbujanje multikulturnosti.
  • Predstavitev kulture in mitoloških bitij iz našega kraja.
  • Spodbujanje spoštovanja in ohranjanja trenutnega stanja v naravi.