Turistični podmladek OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled se v torek, 19. maja v Mariboru udeležil predstavitve turističnih tržnic, ki so usvojile zlata priznanja na festivalu Turizmu pomaga lastna glava. Nadobudni učenci so v Mercator centru Tabor obiskovalcem prikazali turistični produkt Ne razjezimo blejskega Zlatoroga, s katerim so želeli sprehajalce na Bledu motitivirati k bolj intenzivnemu preživljanju prostega časa na okolju prijazen način. V neposredni bližini sprehajalnih poti in jezerske obale so projektno zasnovali šest postaj, kjer bi obiskovalci  vseh starosti preko didaktičnih tabel in iger za krepljenje osnovne motorike spoznali zgodovino ter kulturno dediščino turističnega bisera Slovenije. Obenem so učenci pod geslom “Zeleni turizem” želeli pri obiskovalcih vzbuditi zavest o pomembnosti varovanja okolja in premišljenega sobivanja z naravo. Stojnico OŠ prof. dr. Josipa Plemlja si je z zanimanjem ogledalo veliko obiskovalcev in sovrstnikov iz drugih šol, učenci pa so ponosno promovirali svoj turistični produkt celotno popoldne. Mentorji turističnega podmladka smo zadovoljni, da naši mladi učenci uspešno in odgovorno zastopajo Bled po Sloveniji ter s svojimi idejami pomagajo sooblikovati prihodnost turizma v domačem kraju. Posebej bi se zahvalili Občini Bled, ki je trud in uspeh blejskih osnovnošolcev nagradila s financiranjem prevoza.