3. točka: Živali kličejo na pomoč

NASLOV ŽIVALI KLIČEJO NA POMOČ
Podnaslov Ribe, školjke, potočni rak, race in labodi v  in na Blejskem jezeru
LOKACIJA Mala Zaka – pred Regatnim centrom ob potoku ali na travniku v centru
OBLIKA Didaktična igrala – ravnotežniki na vzmeteh, vrteča se plošča v obliki jezera z živalstvom jezera
SKICA 3. točka: Živali kličejo na pomoč (1)3. točka: Živali kličejo na pomoč (2)

OPIS

Po sedmih ravnotežnih ploščah priskačeš  do vrteče se plošče v obliki jezera.

Pritrjena je  na os, okoli katere bi se vrtela. V plošči so  okrogle in ovalne odprtine, v katerih so  na os pritrjene živali, ki se lahko vrtijo  okoli svoje osi. Na eni strani bi bilo napisano ime živali, na drugi  strani živali pa ena črka za rešitev.

Vprašanje bi bilo: Če boste ljudje še naprej uničevali naravo, bomo jezerski prebivalci  pobegnili. Potrebujemo    bolj       Č_ _ _ _   V _ _ _  ( ČISTO VODO).

Rešitev bi s pomočjo majhnih kock s črkami,  nanizanimi  na osi,  pravilno izpisali.

Črke in vsa navodila bi bila napisana na tabli.

NAMEN Seznaniti obiskovalce z glavnimi prebivalci  jezera in jih ozavestiti, da je za njihov in naš  obstoj potrebno skrbeti za čistejšo  vodo.
CILJI
  • Spoznati večino vrst rib v jezeru.
  • Poudariti, da so v jezeru še vedno potočni raki in školjke.
  • Spoznati vrste rac in labodov.
  • Ugotoviti, kaj potrebujejo vodne živali za obstoj – mir in čisto vodo.
  • S pomočjo črk na živalih poiskati rešitev na dani animirani plošči (oblika jezera) – branje in logika.
  • Obračanje izrezljanih živali – iznajdljivost.
  • Rešitev vpisati na Zlatorogov zemljevid – finomotorika, grafomotorika.
  • Poiskati ravnovesje med človekom in živalmi tako, da najdeš ravnotežje v sebi – na igralih za ravnotežje – telesna dejavnost in orientacija v prostoru.